ITM, 1988 yılında kurulmuş olup, 1991 yılında SQUADRON SIGNAL PUBLICATIONS firmasının kitaplarının ve meşhur yesil dolgu macununun distribütorlügü ile hobi sektörune girmiştir. Grup şirketinin dağıttığı DeVilbiss AEROGRAPH gölge tabancalarını da satışına başlamıştır. Sektorde benzeri bulunmayan kitap dagıtımının başarısı sayesinde, 1992 yılında Airfix-Humbrol, 1993 yılında Heller ve 1994 yılında ERTL –AMT-ESCI şirketlerinin ürünlerinin distributörlüğü alınmıştır. 1996 yılında TESTORS firması ile işbirliği başlamış olup firmanın bütün ürün grubunun ( TESTORS , AZTEK, PACTRA, FLOQUIL ) dağıtımı üstlenilmiştir. 2000 yılnda ise GUNZE SANGYO VE PAASCHE AIRBRUSHES firmalari ile çalışma başlatılmıştır. Bu firmalara 2003 yılında ACCURATE MINIATURES VE CLASSIC AIRFRAMES firmaları da eklenmiştir.

AIRFIX
Plastik maketler, HUMBROL maket boya ve yardımcı aksesuarları

TESTORS
Plastik maketler, maket boya ve yardımcı ekipmanları, AZTEK gölge tabancaları, kompresörler,
MODEL MASTER akrilik ve enamel maket boyaları , yardımcı ekipmanları, PACTRA ve FLOQUIL maket boyalari

SQUADRON
SQUADRON SIGNAL PUBLICATIONS uçak, askeri araç, askeri gemi ve modelcilik kitapları
SQUADRON TOOLS maket yardımcı el aletleri, AEROMASTER-SUPER SCALE-EAGLE STRIKE maket çıkartmaları
ENCORE-CZECH MODEL, plastik maketler, TRUE DETAILS photoetch malzemeler ve resin aksesuarlar

GUNZE SANGYO
Akrilik ve enamel boyalar, yardımcı ekipmanlar

PAASCHE AIRBRUSHES
Gölge tabancası ve aksesuarları

DeVILBISS
Gölge tabancası

About Us

ITM was established in 1988 and working in hobby industry as of year 1991. Very first company we started to distribute was world famous SQUADRON SIGNAL PUBLICATIONS and their famous Green Putty. To grow the portfolio to serve better to Turkish hobby market, ITM became distributor several world famous brands such as AIRFIX-HUMBROL, HELLER, ERTL-AMT, TESTORS ( all brands) GUNZE SANGYO and PAASCHE AIRBRUSHES, ACCURATE MINIATURES, CLASSIC AIRFRAMES .

Currently we are exclusive distributor for AIRFIX-HUMBROL , TESTORS-AZTEK-PACTRA-FLOQUIL, SQUADRON SIGNAL PUBLICATIONS-AEROMASTER-SUPER SCALE-EAGLE STRIKE-ENCORE-CZECH MODEL, GUNZE SANGYO, PAASCHE AIRBRUSHES